AXA spravuje aktíva vo výške 1439 miliardy eur.
AXA spravuje aktíva vo výške 1439 miliardy eur.

AXA, materská spoločnosť firmy AXA Partners, je medzinárodná poisťovňa francúzskeho pôvodu so sídlom v Paríži. Celosvetovo ponúka bankové a finančné služby, životné, zdravotné a úrazové poistenie, poistenie majetku, cestovné poistenie, asistenčné služby alebo povinné ručenie. V Českej republike skupina AXA pôsobí prostredníctvom spoločnosti AXA Partners (predtým AXA Assistance) a poisťovne AXA.

Ako uriadiť sto projektov naraz?

Tým ako sa asistenčná poisťovňa AXA Partners v Čechách stále rozrastá, pribúda tiež kontraktov s partnermi. Každý nový kontrakt je i nový projekt. Takýchto projektov vedie AXA Partners napríklad aj 100 naraz, a vôbec nejde o projekty jednoduché. Každý má okolo osemdesiat úloh a dvadsať riešiteľov.

To bol hlavný dôvod pre hľadanie nástroja, ktorý firme umožní mať neustály prehľad o stave všetkých projektov a úloh.

„Chceli sme systém, ktorý bude vedieť používať každý a zároveň bude obsahovať základné projektové úkony,” hovorí Kateřina Čermáková, manažérka marketingu a komunikácie.Našli si svoj systém

Od systému očakávali predovšetkým jednoduché ovládanie Zároveň, aby mal funkcie pre vedenie projektov, ako sú napríklad upomienky, riešitelia, podúlohy atď. Vzhľadom k charakteru dát, s ktorými poisťovňa pracuje, bola pre nich tiež dôležitá jeho bezpečnosť.

Jednou z hlavných požiadaviek na nový systém tiež bolo, aby dodávateľ bol český s pružnou a rýchlou podporou. Rolu pri výbere hralo aj jednoduché rozhranie.

Nakoniec sa rozhodli pre aplikáciu Projektově.CZ. Spĺňa presne tie požiadavky, ktoré potrebovali. Predovšetkým jednoduché a prehľadné užívanie a veľmi ústretový a rýchly tím podpory.

„Zavádzanie systému netrvalo ani mesiac. Všetko šlo veľmi hladko a bez komplikácií,” podotýka Kateřina Čermáková.

S nami majú prehľad

Čím je AXA s Projektově.CZ iná než bola? „Dnes má každý jednoducho dostupný prehľad na čom pracuje, všetky projekty máme na jednom mieste s prehľadne priradenými úlohami,” pochvaľuje si Kateřina Čermáková.

Aplikácia Projektově.CZ splnila ich očakávania na výbornú. Všetko funguje tak ako si priali.

Najväčšie zlepšenie vidí v lepšej organizácii práce, jasnom stanovení termínov a prehľadnom prideľovaní úloh tak, že každý vie čo má urobiť a čo robia ostatní.
Komentáre

Záložky

Projektově.CZ s.r.o. je ostravská spoločnosť, ktorá dlhodobo spolupracuje s VŠB - Technickou univerzitou v Ostrave. V spolupráci s odborníkmi na projektové riadenie, či už z akademických radov alebo od partnerských firiem, poskytujeme nástroj pre jednoduché riadenie firmy, projektov a úloh.