NápovedaPoužívatelia
Ako zapojiť aj extrených používateľov?

Ako zapojiť aj extrených používateľov?

Máme dve varianty, ako ich zapojiť do používania:

1) registrovaný používateľ vo funkcii Externista v projekte

2) externý sledujúci v konkrétnom projekte

V prvej variante:

  • zaregistrujeme používateľa, príde mu pozvánka do aplikácie, môže sa prihlásiť a uvidí úlohy, ktorých je riešiteľom a aký je ich termín Registrovat užívatele
  • registrivanému používateľovi sú posielané ranné upozornenia - emaily o tom, že sa blíži termín
  • registrovaný používateľ si môže Projektově prepojiť s kalendárom a napríklad vo svojom Outlooku vidieť termíny svojich úloh a prekliknúť sa z Outlooku do Projektově.

Vytvoríte projekt, do projektu registrujete alebo pridáte už registrovaného kolgu vo funkcii Externista a pridelíte mu úlohy.

V tomto projekte Externista nevidí všetky úlohy, vidí iba tie úlohy, ktorých je riešiteľom alebo ktoré sleduje. V projekte je napríklad 20 úloh, ale on vidí, ba svoje 2 úlohy. Viac o funkciách a právach v zdieľaní projektu máme tu: Ako nastaviť práva

Druhou variantou je " Externý sledujúci"

U ktorejkoľvek úlohy si môžete okrem autora a riešiteľa zvoliť aj sledujúceho úlohy. Sledujúci je ten, ktorému chodia emailové notifikácie. Externí sledující V projekte je napríklad 20 úloh a ja som sledujúci iba 2 úloh. Z týchto 2 úloh mi chodia emailové notifikácie.

Riešiteľom úlohy môže byť iba registrovaný používateľ. Sledujúci sú ty, ktorí chcú vedieť o dianí v úlohe, ktorým chodí emailové upozornenie.

Externému sledujúcemu príde na e-mail komentár na ktorý môže odpovedať. Prípadne si môže z e-mailu rozkliknúť obmedzený náhľad na plohu s popisom a na komentár odpovedať z nahľadu.

Externý sledujúci je funkcia, ak potrebujete niekoho zapojiť iba na občasnú spoluprácu alebo zapojiť do diskusie, ale nechcete ho registrovať.

Najčastejšie použitie:
V správe používateľov registrujte nového používateľa a potom ho pridajte do projektu v roli/funkcii Externista. A v projekte ho vyberte za riešiteľa u vami zvolených úloh- budú mu chodiť pripomenutia na úlohy.
Či už automatizované pripomenutia ( 3 dni pred termínom, 2 dni pred termínom... ,v deň termínu)- to je plošné nastavenie úloh. Alebo si môžete pridať dodatočné pripomenutie úlohy 7 dní, 2 dni pred, mesiac pred podľa Vašej voľby.
Ak to bude registrovaný používateľ, môže si tiež prepojiť Projektově so svojim kalendárom

Silvia Urdová
Header Projektově
Vyskúšajte Projektově na 14 dní zadarmo
Nie je potrebná žiadna inštalácia. Systém Vám okamžite pošle prihlasovacie meno a heslo na váš e-mail.