NápovedaProjekty
Ako vytvoriť šablónu projektu?

Ako vytvoriť šablónu projektu?

Šablóna je vzor projektu. Obsahuje vopred pripravené úlohy spolu s postupnosťou trvania, termíny a riešiteľov. Pri založeniu projektu zo šablóny, Projektově spočíta začiatok a termíny úloh tak, aby projekt začal alebo skončil vo zvolený dátum.

Jedným z prvých krokov pri používaní Projektově je pripraviť si šablónu projektu. Príprava šablóny je podobná ako príprava nového projektu. Jediný rozdiel je, že projekt nakoniec v nastavení prepneme do "Šablóny".

Projekt prepnutý do "Šablóny" má vedľa svojho názvu ikonu šálky kávy a úlohy podfarbené na modro. Pri zmenách projektu sa nikomu neposielajú notifikácie, nikto úlohy zo šablóny nevidí medzi svojimi úlohami k riešeniu. Prístup do šablónu má iba manažér projektu.

Šablóna je plán, teda vypnutý projekt. Môžete ho pripraviť alebo si ho neskôr zmeniť bez toho aby ste niekomu posielali notifikácie.

Ako vytvoriť šablónu projektu

  1. V hornom menu kliknite na Projekty,
  2. kliknite na tlačítko Pridať projekt,
  3. vyberte členy projektového týmu,
  4. a pridajte úlohy. Najjednoduchšie projekt naplánujete cez myšlienkovú mapu.
  5. Hneď ako máte projekt naplánovaný, v ľavom menu kliknite na poslednú ikonu Nastavenie projektu a zapnite znak šablóny. Nastaviť znak šablóny projektu

  6. Potvrďte kliknutím na Uložiť.

Vytvorte šablónu projektu podobne ako by ste plánovali prvý projekt. Naplánujte všetky začiatky, termíny a postupnosť úloh. Pri založení zo šablóny zvolíte dátum začiatku, aplikácia začiatky a termíny relatívne posunie, spočíta nové začiatky a termíny tak, aby projekt začal v zvolený dátum.

Alebo existujúci projekt skopírujte, vymažte neaktuálne činnosti, dolaďte a nakoniec z neho v nastavení projektu vytvorte šablónu.

Na stránke s výpisom projektov teraz uvidíte vytvorenú šablónu a vedľa nej ikonu šálky kávy.

Teraz môžete napríklad šablónu duplikovať a kópiu premenovať a ďalej upravovať. Alebo zo šablóny zakladať nové projekty.

Silvia Urdová
Header Projektově
Vyskúšajte Projektově na 14 dní zadarmo
Nie je potrebná žiadna inštalácia. Systém Vám okamžite pošle prihlasovacie meno a heslo na váš e-mail.