Zdeněk Solnický
Máte otázky alebo obavy z nových zmien? Radi vám poradíme.
Rezervovať konzultáciu

Revidovaný výpis projektov

Rovnaký, ale od základu revidovaný s novým prehľadom projektov

Výpisy projektov sme preverili dôkladným testovaním a premýšľali. Rozobrali sme prvok po prvku, riadok po riadku, aby výpisi boli priehľadné a my sme sa v nich neztratili. Výsledkom je veľmi podobný vzhľad, ale o stupeň usporiadanejší, kultivovanejší s lepším farebnejším vzhľadom.

Farby a ďalšie designové zmeny ako sú kontrast,preklady a odlišovanie riadkov nám pomáha riešiť spätnú väzbu, v prípade ak sa nám terajší výpis zmieša, a zle sa nám v ňom orientuje. Prehľady sú jednou z najdôležitejších stránok Projektově, a preto sa v nich musíme vedieť čo najlepšie orientovať. Aby sme tomu vedeli čo najviac pomôcť , pridáme do nich novú vrstvu hierarchie - štrukturálnu zložku, o ktorej sme stručne písali v našom prvom “zmenovom” článku tu.

Každý projekt má novú možnosť mať vlastné emoji, pre ešte lepšie a modernejšie personalizované rozlíšenie. Môžete si tak okrem nedefinovaného systému pravidiel nastaviť aj vlastné emoji-systém. Môže to vyzerať napríklad takto:

Riadok s ikonou a názvom projektu

PS: Emoji sú voliteľné a vôbec ich nemusíte používať.

Pri projektoch v ktorých sa nachádzajú úlohy po termíne, novo svieti oranžová a to vďaka novej funkcii- kondícia projektu.

Kondícia projektu

Ukazovateľ kondície projektu je jednou z hlavných noviniek Projektově 2.0. Pomocou neho sa sústredíme nielen na aplikáciu , ale aj na vzdelávanie v projektovom riadení a hlavnú pomoc pre projekty. Veľmi radi, by sme do budúcna pomohli každému týmu k lepším projektom a spokojným ľudom, takto vnímame našu úlohu.

Kondícia projektu
Nepovinný, ale podľa nás dôležitý, je ukazovateľ kondície projektu. Rovnako ako je to u fitness hodiniek Vám ukazuje kondíciu v projekte. A to všetko rovno z výpisu, bez toho aby ste museli podrobne prechádzať všetky projekty.

“Fyzičkou” projektu, ako kondíciu neformálne voláme, sa budeme zaoberať v rôznych podobách ako napríklad v článkoch, videách, webinároch. Budeme vám tak aktívne ponúkať obsah, ktorý pomôže udržať Váš projekt v dobrej kondícii.

Emoji

V novom, si môžete ľubovoľne označiť projekty vlastným obrázkom-emotikonom.Môžete si tak napríklad označiť VIP projekty takto 🚀, alebo projekty na ktorých je potrebné viac pracovať zvýrazniť ❗,alebo u servisných projektoch neplatičov dať čiernu značku ⚫.

Takto oddelené projekty sú vo výpisu vidieť už z diaľky. Znovu tak už nemusíte projekt otvoriť alebo ho čítať, aby ste vedeli či je potrebná väčšia pozornosť v projekte.

Výpis pred
Výpis po s emoji

A nielen to, karty s otvorenými projektami alebo úlohami obsahujú tieto emotikony tiež. Emotikon sprevádza projekt cez celú aplikáciu a tvorí tak vizuálnu kotvu, ktorá Vám vždy napovie, do ktorého projektu úloha patrí.

Ďalšou novinkou vo výpisu projektov je povolenie kontextového menu na kliknutie pravým tlačidlom myši. Doteraz bolo vždy nutné napr. pre archiváciu použiť trojbodové menu, ktoré je umiestnené v pravom rohu obrazovky. Na veľkých monitoroch ale nie je táto funkcia úplne užitočná , pretože sa často stáva že kliknete vedľa alebo to máte ďaleko.

Preto v novej verzii, budete môcť kliknúť na riadok pravým tlačidlom a rovno si vybrať funkciu ktorú potrebujete.
Klik! 🎉

Kontextové menu na kliknutie pravým tlačidlom myši

Šablóny

Doteraz boli súčasťou výpisov z projektu. Bolo to síce funkčné riešenie, ale aj tu sme našli priestor na zlepšenie. Napríklad iba málokto vie, že pre opakujúce sa činnosti si môžete pripraviť šablónu úloh.

Rovnako ako projekty aj šablony dostali svoj vlastný priestor v novom hlavnom menu. Takto sú viditeľne odlíšené od projektov. Výpis sa delí na šablony projektov a uloh. Nemenia sa tak predvolené nastavenia užívateľov, ktorý majú povolenia na zmeny. A samozrejme môžete pripraviť z projektov šablony a naopak.

Riadok s ikonou a názvom projektu

Archiv projektov

Tiež archiv hotových projektov dostal svoje miesto v hlavnom menu. Predtým bol viac schovaný a dostupný až po vstupe do výpisu projektu, a tým nebol veľmi prívetivo dostupný pre užívateľov. Teraz sme ho mohli lepšie realizovať po nasadení do hlavného menu. Naviac vás chceme k archivácii viesť viac, aby boli vaše projekty buď archivované alebo uzavreté. Takéto projekty, do ktorých nikto nechodí, a nič v nich neprebieha, ale napriek tomu ich máte vo výpisu, vedia podstatne skomplikovať život nielen vám ale aj vaším kolegom, preto je potrebné sa o ne dobre postarať. Kvôli tomu má archiv svoje nové miesto.

Prozkoumejte další změny a novinky

Zmeny pre poriadok a celkový prehľad

štrukturálne zložky

karty a pripínanie

hlavné menu

vyhľadávanie

Revidovaný výpis projektov

prepracovaný prehľad

kondícia projektov

šablóny

archív

emotikony

Rýchlejšia práca s úlohami

pracovný priestor

výpis úloh

filter úloh

hromadná úprava

štítky

Priehľadnejšia karta úlohy

farebné rozlíšenie

vlastnosti úlohy

prílohy

komentáre

formátovanie

Môj deň a dnešní plán

Dnešné úlohy

Kalendár

Pripnuté úlohy

Pripnuté úlohy

Výber z galérie reportov
Článek již brzy

pripravované reporty

pripnuté

vlastné

zdieľané

Nové vyhľadávanie do detailov
Článek již brzy

fulltext

štítky

parametrizácia

klávesové skratky

Vzdelávanie a tréningy
Článek již brzy

webináre

konzultácie

obsahové seriály

rozhovory

Mód porád
Článek již brzy

šablona porády

prepojenie na projektov a úloh

štítky

história