Zdeněk Solnický
Máte otázky alebo obavy z nových zmien? Radi vám poradíme.
Rezervovať konzultáciu

List Zdeňka

Niečo nové prichádza a je dobré vedieť prečo.

Pred 9 rokmi sme začali s misiou Projektově, chceli sme zaistiť úspešné projekty vo firmách. Inšpirovali sme sa štandardami projektového riadenia, ktorých sa stále držíme. Stanovili sme si za cieľ previesť jednoduchým stvárnením projektovú teóriu do praxe. Tak vzniklo Projektově prakticky ruka v ruke s jednoduchými úlohami a myšlienkovými mapami úloh projektov.

Počas posledných rokov sme privítali náročnejších zákazníkov, ktorým sme chceli čo najviac vyhovieť. A tak sme sa vydali do hlbín projektového riadenia a rozpracovali šablóny projektov, pridali vlastné polia k úlohám i k projektom a vylepšili report časov. Stále sme však neboli spokojný a všetko sme vylepšovali do detailov. Napríklad sme prepojili plánované rozpočty projektov s odhadovaným potrebným časom na ich splnenie, plánované náklady sme zobrazili v čase alebo sme ich úplne prepracovali do Ganttovho diagramu, ktorý s nami bol od začiatku.

Projektově je v súčasnej dobe jednoducho povedané švajčiarsky nožík na riadenie projektov, Občas sa však aj samotné otvorenie ireálneho nožíka stalo problematické, možno ste to aj sami zažili. To nás donútilo zamyslieť sa hlbšie, preto sme sa rozhodli vyladiť pokročilú funkciu k dokonalosti, aj keď len pre pár používateľov.

Späť k základom

Počet základných dotazov sa nám na podpore nahromaďuje, zvyšuje sa aj rýchlosť ktorou pribúdajú a veľa z nich sa nám aj opakuje. Vytvorili sme síce skvelý “ nožík”, ktorým všetko potrebné zariadite, ale zabudli sme na jednoduchosť a vľúdnosť s ktorou sme sa na začiatku do toho pustili. Veľa ľudí má problém zo samotným otváraním nožíku..

 • Kedy mám používať projekt, pod-projekt a kedy úlohy?
 • Kde nájdem report úloh?
 • Ako sa v tom mám vyznať a prispôsobiť aby sa v tom vyznali aj kolegovia?

Uvedomujeme si, že je potrebné vrátiť sa k základom a poriadne ich prepracovať. Máme promakané funkce, které se často dále dělí a v různých zákoutích aplikace skrytě rozšiřují funkčnost, což je problém. Neustálym vylepšovaním jednotlivých funkcii sme však vytvorili nepriehľadné fungovanie aplikácie.

Chceme umožniť viesť prehľadné projekty čo najširšej skupine manažérov a majiteľov firiem. Je najvyšší čas prestať prehlbovať jednu či dve funkcie do “aleluja” a zamerať sa na celkový zážitok užívateľa.

Plynulé, rýchle a verím, že aj radostné pohybovanie medzi úlohami a vedením až k ich plneniu, to je základ Projektově 2.0. Všetky pokročilé funkcie zostávajú avšak teraz sme venovali pozornosť celku a výkonu-výkonu ľudí, ktorý našu aplikáciu používajú dennodenne, preto máme záujem aby každý deň rástli a zlepšovali sa.

Preto Projektově 2.0 je postavené na troch pilieroch:

 • Produkt (aplikácia)
 • Kondícia (priebeh projektov)
 • Zdokonaľovanie (zlepšovanie a pomoc užívateľom, zabezpečené vzdelávanie a rozvoj)

Produkt

S rastúcim množstvom zákazníkov, štatistických dát a rozhovorov vieme, kde máme v aplikácii najväčšie príležitosti k vylepšeniu. Po dôkladnej analýze zahrňujúcej veľa rozhovor, spätných väzieb priamo od Vás-užívateľov sme dospeli k záveru, že je potrebne vylepšiť hneď niekoľko podstatných oblastí:

 • UX - užívateľská prívetivosť a rýchlosť pohybu v aplikácii:
 • Design - aby Vás to bavilo a my sme patrili medzi najlepších v odbore
 • Technológie - vylepšiť technológie, na ktorých sú postavené aplikácie

Zmena z Projektově na Projektově 2.0

Iba analýzou, návrhom a testovaním základného návrhu aplikácie, výpisu projektov, úloh a detailov sme spoločne s designeri strávili stovky hodín práce. Projektově 2.0 sme vzali od základov, a to nám umožnilo elegantne vyriešiť problémy nielen užívateľské ale aj technické. Celá oblasť IT sa vyvíja veľmi rýchle, a aj keď je aplikácia naprogramovaná veľmi dobre, stále prichádzajú nové prístupy a technológie, ktoré samé o sebe prinášajú rýchlejšie načítanie dát a ich automatickú aktualizáciu. Nehovoriac o neustálej potrebe vylepšovať bezpečnosť.

Zmeny môžu byť bolestivé ale nemáte sa čoho báť.

Nemeníme našu filozofiu, iba odstraňujeme zbytočné “diery” a pridávame funkcie, ktoré Vám uľahčia každodenné fungovanie v Projektově. Aplikácia je stále zameraná na projekty a jednoduché úlohy.

 • Najviac sme prepracovali Projekty a Úlohy
 • Najmenej zmien sa naopak udialo v hotových zladených stránkach, napríklad myšlienkové mapy, gantt charty, rozpočty alebo obľúbená Moja stránka

Všetko Vám dopodrobna vysvetlíme a ak budete mat záujem, môžete si u nás objednať školenie, kde Vám individuálne odpovieme na otázky, a pomôžeme s prechodom na Projektově 2.0. Verím, že to ale ani nebudete potrebovať. Dali sme si záležať a chystáme pre Vás podrobné články kde podrobne opíšeme naše zmeny.

Ako bude prebiehať zmena z Projektově na Projektově 2.0?

Zmena bude pomalá. V rozmedzí 4-6 mesiacov (na jeseň 2022) sa Vám v aplikácii objaví nové tlačidlo, ktorým budete môcť prejsť na nové Projektově 2.0. Pôvodné a nové Projektově 2.0 bude fungovať súčasne, pretože všetky dáta (projekty, úlohy, a pod.) aplikácie zdieľajú, a budete tak môcť plynule prechádzať medzi aplikáciami.

Na zmenu budete mat presne rok. Po roku už bude fungovať iba Projektově 2.0. Dáme Vám tak dostatok času na prechod, aby ste to všetko zvládli. Po prechode tak bude stačiť, len aby ste sa rozhodli či naďalej chcete použivať našu aplikáciu a my Vám všetky dáta atď. prenesieme automaticky a o nič sa nemusíte starať.

Znovu sa opakujem, až dostanete šancu si vyskúšať Projektově 2.0, budete chcieť prejsť na novú verziu hneď.
Ako bonus, všetci, ktorý zmenu urobia do troch mesiacov budu automaticky zaradení do sútaže o super bicykel.

Prečo bicykel?

Brand

Rovnako, ako je potreba pravidelne cvičiť a starať sa o svoje telo, aby sa človek cítil dobre, tak aj v Projektovem riadení je potrebné veci zdokonaľovať a vylepšovať. Projektově 2.0 Vám bude pomáhať k tomu, aby ste mali projekty v dobrej kondícii.

Projektové riadenie ne prebieha iba len vo vákuu, ani v aplikácii. S Projektově 2.0 spájame dlhú prax riadenia projektov v praxi priamo s aplikáciou. Tak aby ste na prvý pohľad videli či je projekt v poriadku alebo sa možno rysuje nejaký problém riadenia, a prípadne si pýtať radu, ako to vyriešiť..

Projektové riadenie ne prebieha iba len vo vákuu, ani v aplikácii. S Projektově 2.0 spájame dlhú prax riadenia projektov v praxi priamo s aplikáciou. Tak aby ste na prvý pohľad videli či je projekt v poriadku alebo sa možno rysuje nejaký problém riadenia, a prípadne si pýtať radu, ako to vyriešiť..

Zároveň sa ne jedná iba o ohodnotenie, to by sa ľahko mohlo zvrtnúť, ale aby ste v pravý čas na pravom mieste našli rady na riešenie problému. Funguje to rovnako, ako keď si zaplatíte osobného trénera, aby ste sa dostali do kondície, tak Vám Projektově 2.0 bude pomáhať s lepšími projektami.

A preto chceme podporovať Váš pohyb nielen vo vnútri našej aplikácie, ale aj vo vašej firme, alebo práve vonku na bicykli po práci.

Náhľad nového brandu

Trénovať môžete začať už teraz

Kým sa Projektově 2.0 dostane k Vám, ešte chvíľu to potrvá. Náš tím ale intenzívne pracuje na tom, aby to bolo reálne na jeseň 2022. Do tej doby pre Vás chystáme články, kde sa budeme priamo venovať zmenám, samozrejme aby ste sa mohli na zmeny tešiť a boli na ne pripravený. Články Vám budeme posielať do e-mailu ak už našu aplikáciu používate. V prípade, že ju ešte nepoužívate môžete sa prihlásiť k odberom.

Prvý článok o zlepšení pohybu v rámci aplikácie som napísal tu

Tiež sa môžete stať tými najlepšími z najlepších tým a rovno sa zapísať na tzv. "čakačku" a dostanete prístup do Projektově 2.0 ako jedny z prvých

Získajte prístup ako jeden z prvých

Teraz je potrebné prístup ručne povoliť. Slot konzultácie má hodinu, ale v praxi nám stačí 10 minút. Ukážeme Vám ako sa prepnúť a osobne Vás prevedieme hlavnými novinkami.

Prozkoumejte další změny a novinky

Zmeny pre poriadok a celkový prehľad

štrukturálne zložky

karty a pripínanie

hlavné menu

vyhľadávanie

Revidovaný výpis projektov

prepracovaný prehľad

kondícia projektov

šablóny

archív

emotikony

Rýchlejšia práca s úlohami

pracovný priestor

výpis úloh

filter úloh

hromadná úprava

štítky

Priehľadnejšia karta úlohy

farebné rozlíšenie

vlastnosti úlohy

prílohy

komentáre

formátovanie

Môj deň a dnešní plán

Dnešné úlohy

Kalendár

Pripnuté úlohy

Pripnuté úlohy

Výber z galérie reportov
Článek již brzy

pripravované reporty

pripnuté

vlastné

zdieľané

Nové vyhľadávanie do detailov
Článek již brzy

fulltext

štítky

parametrizácia

klávesové skratky

Vzdelávanie a tréningy
Článek již brzy

webináre

konzultácie

obsahové seriály

rozhovory

Mód porád
Článek již brzy

šablona porády

prepojenie na projektov a úloh

štítky

história