Zdeněk Solnický
Máte otázky alebo obavy z nových zmien? Radi vám poradíme.
Rezervovať konzultáciu

Prehľadnejšia karta úlohy

V minulých článkoch sme rozoberali, ako sme kompletne prepracovali výpis projektov, alebo ako sa rýchlo orientovať medzi úlohami, ktoré máte rozpracované v Projektově. V novom článku sa spolu pozrieme na poslednu úroveň - detaily projektu.

Farebné rozlíšenie úloh

Kvôli lepšej orientácii a motivácii k ukončovaniu riešenia úloh, sme pridali farebné zvýraznenie na označovanie hlavičky hlavnej karty. Aktuálne úlohy tak budete môcť vidieť fialovo, omeškané budu svietit oranžovou a hotové splnené úlohy zelenou, rovnako ako vo výpise o úroveň vyššie.

Karta úlohy v existujúcej aplikácii
Nová karta úlohy

Vlastnosti úlohy

Pravá časť sa dočkala jednej veľkej novinky. Je rozdelená na základné podrobnosti o úlohách, riešiteľoch, termíne a ďalších informáciach ako napríklad strávený čas alebo zaradenie úlohy.

Nie všetci si zapisujeme strávený čas k úlohám, alebo pridávame náklady na úlohy,preto v novej verzii môžeme tieto funkcie skryť.

Novinkou je aj to, že administrátor môže jednoducho nepoužívané polia schovať do dalších informácii a tak celú kartu úloh zjednodušiť. Základné podrobnosti sú vždy zobrazené, a ďalšie informácie si môže každá jednoducho “zabalit”, aby neprekážali.

Hromadné sťahovanie príloh

Poznáte to, občas proste musíme všetko stiahnuť. Preto sme pridali tlačidlo, vďaka ktorému môžete stiahnuť prílohy - na jeden klik.

Formátovanie zadania/popisu

V súčasnom Projektově máme základné možnosti formátovania. Prakticky iba tučné písmo alebo odrážky. Pri dlhších popisoch úloh vidíme problém so splývaním textu. Čo ak potrebujem zvýrazniť dôležitú vetu alebo odstavec? To je naša novinka, a dokonca funguje vo viacerých farbách.

Vďaka rozhovoru so zákazníkmi v rámci príprav na nové Projektově 2.0 sme zistili,že máte tiež dlhodobe projekty do ktorých postupne pripisujete poznámky. Preto aby aj tieto úlohy boli priehľadnejšie, sme okrem farebného rozlíšenia pridali aj možnosť väčších textov/nadpisov.

Kvôli týmto a ďalším úlohám sme dodatočne prepracovali aj komentáre.

Editor podrobností úlohy

Komentáre a reakcie

Komentáre sú dôležité pre život každej úlohy. Pomáhajú rozlišovať pôvodné zadanie od živej diskusie a priehľadne sa zorientovať v zmenách. Vylepšili sme zoradenie komentárov aby systémové hlásenia nezakrili zaujimavu diskusiu. Z rovnakého dôvodu sme pridali možnosť zobrazenia všetkých zmien alebo iba komentárov, súborov.

Filter histórie úlohy

Posledným rozšírením komentárov sú reakcie, ktoré sú úplnou novinkou. Každý v týmu môže odteraz reagovať na konkrétne komentare aj inak než dalším textom - jednou z predvolených reakcii - vďaka ktorej si riadite svoju diskusiu. Môžete to tiež použiť na schvaľovanie zmien.

Reakcia na komentáre

Prozkoumejte další změny a novinky

Zmeny pre poriadok a celkový prehľad

štrukturálne zložky

karty a pripínanie

hlavné menu

vyhľadávanie

Revidovaný výpis projektov

prepracovaný prehľad

kondícia projektov

šablóny

archív

emotikony

Rýchlejšia práca s úlohami

pracovný priestor

výpis úloh

filter úloh

hromadná úprava

štítky

Priehľadnejšia karta úlohy

farebné rozlíšenie

vlastnosti úlohy

prílohy

komentáre

formátovanie

Môj deň a dnešní plán

Dnešné úlohy

Kalendár

Pripnuté úlohy

Pripnuté úlohy

Výber z galérie reportov
Článek již brzy

pripravované reporty

pripnuté

vlastné

zdieľané

Nové vyhľadávanie do detailov
Článek již brzy

fulltext

štítky

parametrizácia

klávesové skratky

Vzdelávanie a tréningy
Článek již brzy

webináre

konzultácie

obsahové seriály

rozhovory

Mód porád
Článek již brzy

šablona porády

prepojenie na projektov a úloh

štítky

história